Novinky

1.4.2011 PRIBEH ULICE 2

25.3.2011 Sme odpremierovali druhé pokračovanie muzikálu Príbeh ulice, kde som robil muziku. Prídite sa pozrieť do divadla  Nová Scéna v Bratislave.

www.pribehulice2.sk

30.11.2010 Opakova hudba vo filme FEJS

pozrite si videoklip tu:

24.8.10 - Takýto klip vyhrali chalani zo skupiny Japrodukca v súťaži www.vytiahnisvojmajk.sk

24.11.09 - Odovzdanie ceny ankety v súťaži "VYTIAHNI SVOJ MAJK"

 

1.11.09 - Opak a Príbeh ulice v relácii Noc s Andelem

Dňa 31.10. sa v legendárnej relácii  Noc s Andelem na ČT2 predstavili autori a účinknujúci hip-hopového muzikálu Príbeh ulice. Celá relácia bola venovaná hip-hopu a muzikálu. Pre českú stranu bývalého ČSSR ho predstavili ho hudbný producent Opak, režisér Nikita Slovák choreograf Milan Kereš. Zadelili pár čísiel porozprávali pár vtipov a celé sa to nieslo v dobrej nálade. Pozrite si záznam živého vysielania tu.

15.9.09 - O súťaži napísali a povedali

http://www.musiq1.tv/index.php?site=newsky&vid=453

 

http://www.streetdance.sk/pages/view/433


http://hip-hop.sk/promo/rapujes-a-spievas-doma-v-detskej-izbe-skus-to-profesionalne


http://www.90bpm.sk/news/7255/38/


http://www.soubiznis.sk/kratke-spravy/odkaz-od-opaka-vytiahni-svoj-majk-/17462.html


http://www.metoo.sk/8413/odkaz-od-opaka-vytiahni-svoj-majk-


http://www.bombing.sk/view.php?nazevclanku=rapujes-a-spievas-doma-v-detskej-izbe-skus-to-profesionalne&cisloclanku=2009090008

 

13.9.09 - Zapoj sa do súťaže

Na 14.9.09 sme pre Vás pripravili špeciálnu súťaž o najlepšie demo s názvom "Vytiahni svoj majk!". Opak, Zion5, Nokia, Rooftop a Musiq1 pre Vás pripravili unikátnu súžaž o najlepšiu pesničku. Hrá sa o prestížny videoklip v profesionálnej kvalite, remake výhernej pesničky (takže aj kompletnú produkciu).

Viac sa dozviete na www.vytiahnisvojmajk.sk

 

 

 

12.6.09 - Premiéra PRÍBEH ULICE v PRAHE

Dňa 4.6.09 sa v Prahe odprezentoval muzikál Príbeh ulice, o ktorom je známe že bol postavený na hudbe a tanci :)  Boli sme tam a bolo super.  Tak ako na najavisku, tak aj v hľadisku.

 

Prečítajte si čo o nás napísali na www.musicalnet.cz

 

"Hudebním dramaturgem je známý raper Opak, člen legendární hip-hopové skupiny A.M.O. Na řadě skladeb se podíleli i Misha a Robo Papp."

 

"O zvukový doprovod muzikálu se stará DJ Lucco z Nitry, jehož mixážní pult je umístěn vysoko nad jevištěm, v nejvyšším patře lešenářské konstrukce. Muziku složil slovenský hudební producent a raper Opak za skupiny A.M.O. Hudba dodává muzikálu veliké emoce. Při sledování show opravdu máte pocit, jako by na Vás z reproduktorů sahal strach, láska či opravdová nenávist. Tento styl muziky neni vůbec mým oblíbeným, sám dávám přednost klavíru a kytaře, ale autorovi skládám velikou poklonu, protože s hudbou pracuje opravdu s citem a přesvědčil mě, že i čistě elektronické pojetí muziky může být krásné a emotivní."

27.4. 09 - Opak naživo so živou kapelou v Rádiu FM

Už tento utorok 28. apríla presne o 20:00 môžeš na frekvenciách Rádia_FM počuť koncert rapera Opaka z hiphopovej skupiny AMO s vlastnou, živou kapelou.

Pokiaľ Ti tento hudobný zážitok nestačí počúvať vo svojom rádioprijímači, prídte Opaka a najnovšie aj Fonky Fokela podporiť priamo do Slovenského rozhlasu. Ale určite si nenechajte tento exkluzívny hodinový koncert ujsť!

Okrem Opakovej päťčlennej skupiny Groovin Heads, Opaka za mikrofónom podporí aj duo vokalistov spevák Peter Pecha a speváčka Dorota Paulíková.

„Veľmi sa na to teším, pretože hrať s kapelou a s dídžejom je porovnanie sto a jedno. Každý nástroj má nastarosti iný človek, tým pádom z toho srší viac energie. Bude to super."

7.4.09 - OPAK v sitcome Profesiáli

Každý kto zmeškal vysielanie Profesionáli s Opakom na TV JOJ si ho môže pozrieť na tomto mieste.

09.02.09 - OPAK so živou kapelou v Šali!!!

Týmto Vás pozývam na môj prvý koncert so živou kapelou, ktorý sa odohrá v Šali v Metro klube 21.2.2009 Na mikrofóne: OPAK, NENAPRAVITEĽNÉ DECKO, ROBO PAPP, DOROTKA PAULÍKOVÁ Na nástrojoch: GROOVIN' HEADS

05.02.09 - Rozhovor s OPAKOM v štúdiu Zion 5

Dj Luko stavil u Opaka v jeho štúdiu Zion5, kde padli otázky okolo albumu "Otvorenie", taktiež okolo hip-hopového muzikálu "Príbeh ulice", ale aj okolo samotnej skupiny AMO.

sleduj tu: Rozhovor s OPAKOM (zdroj: 90bpm.sk)

19.12.08 - Opak má nový videoklip!

Úspešnú skladbu Twist nahrádza raper Opak zo skupiny A.M.O. v slovenskom éteri ďalšou skladbou a samozrejme aj úplne novým videoklipom. Ten sa opäť nakrúcal pod taktovkou Braňa Vinczeho. Uvidíme, či aj táto skladba zaboduje tak ako predošlá. „Nejsom typek, ktorý robí len diskoshity, ale moje korene pochádzajú v undrgroundovom rape a dôkazom toho je aj nový videosingel Ich závody. Myslím si, že do airplay sa nedostane," tvrdí Opak. V druhom singli z nového albumu Opak - Otvorenie hosťuje francúzky raper Row - G. „Máme rovnakých kamošov. Naše prvé stretnutie bolo v Bratislave. Všimol som si jeho veľkého talentu a kvalitného rapu, tak som ho oslovil," vysvelil Opak, ako k zahraničnej spolupráci vôbec prišlo. „Singel je sociálna vec, v klipe síce nie je, ale v pozadí spieva aj veľká hviezda Marcel Palonder. S ním sme spoluprácu neplánovali dlho. Jednoducho som mu zavolal a oslovil, aby sme niečo spravili," dodáva Opak. V skladbe môžeme vidieť zábery revolúcie, ale aj obrázky zo slovenského či francúzkeho parlamentu. „So skladbou aj klipom som nadmieru spokojný," myslí si Opak. Prvýkrát mohli fanúšikovia vidieť videoklip pred americkým raperom a veľkou hviezdou The Game v Bratislave. „Dovtedy som ho nevidel ani ja. Prvýkrát bol odohraný na ledkovej stene za mnou počas koncertu." Kvalitu očakával. Tak ako môžete aj vy, keď si videoklip pozriete.

tu je klip: Opakov nový klip

09.12.08 - KRST ALBUMU OTVORENIE

O krste na písal Gastan z hip-hop.sk:
DJ Metys pomaly opúšťa stôl, aby si stihol pripraviť nádobíčko a o chvílu Opak, doprevádzaný Deckom, uvíta hostí a začne predstavovať svoje Otvorenie. Opak medzi skladbami ďakuje producentom, vec "Maš strašnú..." si odkrúti aj s Bielym a ja osobne sa po dlhom čase cítim dobre. Myslím tým na "hip-hopovej akcii". Stretávame Čisteho a ďalších a klub dýcha rokmi, kedy takéto nálady boli v kluboch úplne bežné. Opak sa medzitým odskočí napiť a pomaly končí jeho ani nie polhodinovú show k albumu Otvorenie, aby sa následne mohol tento album pokrstiť. To si už na pódium volá krstných rodičov, ktorými sú Miňo Kereš a Eva Cifrová.

Opak: Títo dvaja sú vraj hrozne pekní ľudia. Chcel som, aby rodičia mojho CD boli veľmi pekní, aby aj CD bolo také pekné keď vyrastie.

viac si prećitaj: www.hip-hop.sk
Fotky z krstu: Fotogaleria

29.10.08 - OTVORENIE

24. októbra sa dostáva na pulty predajní s CDčkami sólo album s názvom "Otvorenie" Opaka zo skupiny AMO. "Album som začal nahrávať v koncom roka 2007. Postupne som vyhadzoval plevel a dopĺňal skladby, ktoré podľa mňa stáli za to. V polovici roka som mohol album kludne vydať, ale chcel som to mať dokonalé, preto vyšiel až v októbri," hovorí Opak.

Rovnako nám predstavil hostí na albume: "Pozval som si rapera z legendarnej skupiny Naugthy by nature Treacha, Row-Gho - rapera z Francúzka pôsobiaceho aj v NY, Slovenské spevácke eso Marcela Palondera, na Otvorení tiež hosťuje vynikajúci R'n'B spevák Robo Papp, excelentý talent Biely, turbochrizmatický hlások Boya Wondera, funky Sash a jeden z najhlavnejších členov dnes už nefungujúcej skupiny Made 2 Mate Vrabec," dozvedeli sme sa. Pod produkcie sa podpísal Opak, Viktor Hazard, Analytik, Beyuz, Abe, Grimaso, Jazzy, Damalistik (FR). Skreče boli v Metysovej a Jazzyho réžii.

Opak svojim fanúšikom na novom alubme s názvom "Otvorenie" sľubuje najmä rapovú klasiku, reggae, ale nevynechá rôzne úlety o čom vás určite presvedčil aj úspešný Opakov singel "TWIST", s ktorým sa vyšplhal do prvej slovenskej desiatky v airplay chart. Môžete očakávať kvalitný sound z jeho štúdia Zion 5.

Makin' da beat - Opak(sťahuj video)

Prinášame vám video ako Opak tvorí beat. Pozrite sa zblízka, ako vznikali hity na jeho nový soloalbum Otvorenie.

Určite nepočujete prvýkrát o tom, že dátum 24. októbra je významný pre rapera Opaka zo skupiny AMO. Pre tých nechápavých vám to teraz zopakujeme:

24. októbra cez deň - váš obľúbený music shop - album Otvorenie
24. októbra večer - premiéra divadla Príbeh ulice, kde robil hudbu
Dnes vám prinášame video s názvom "Bez slov". Zachytáva Opakovu snahu pri tvorení nového beatu. Finálnu verziu nájdete na albume Otvorenie. „Video vznikalo absolútne spontánne bez akejkoľvek prípravy. Pozdravujem Dekana, ktorý ma nakrúcal a video neskôr upravil." odkazuje Opak. Vo videu sa ukáže aj DJ Škrupo - ako kulisa :)