Bio

BIO RAPERA:

Raper Opak je členom dnes legendárnej skupiny AMO. O tom hovoria aj hity ako: Čo si čakal (2003), Rap 2005 (2004), Bratislava (2004), To čo spája nás (2005), Trasú sa tie mestá (2005), Gambleri (2007), Ideme tour vsp. Moja reč (2007), Pre vlastných RMX feat. Pad Anthony (2007), Twist (2008).

Okrem toho je známy aj ako raper, ktorý spolupracuje s významými osobnosťami slovenskej populárnej hudby. Medzi nimi sú mená ako Para, Misha, Peter Lipa, Polemic, Zdenka Predná, Marcel Palonder, Robo Papp a mnohí ďalší. Opak takisto podporuje aj rozne undegroundové projekty. Roku 2008 vyšiel na svetlo hudbného sveta jeho dlhoočakávaný sólo projekt, ktorého prvá časť má názov Otvorenie. V týchto dňoch pracuje na výrobe nového albumu A.M.O. s ďalším členom skupiny Moem. Ten by mal výjsť začiatkom roka 2011.

BIO PRODUCENTA:

Začiatky Opakovej hudbnej kariéry sa datujú od roku 1995-96. Prvé hudbné počiny vznikali programovaním beatov zo samplov na PC 486 v programe Fasttracker II. Pre hardware sa rozhodol na prelome v rokov 2001-02.

Legendárny sotroj  MPC 2000XL,  MPC 1000, Roland Fantom XR, Korg Triton, Alesis Nanobas a firma Native Instruments mu dopomohli k tomu, aby sa podpísal pod produkcie, ktoré inovovali slovenský Hip-Hop ako je to napríklad v skladbe Staraj sa o seba – Čistychov. Zaujímavosťou je Opakove hudbné stvárnenie prvej Hip Hopovej divadelnej hry „Príbeh ulice (2008)“. Ako producent sa rozhodol vytvoriť súťaž o najlepšíe demo pre bežných ľudí s názvom "Vytiahni svoj majk!". Ako prvý hip hopový beatmaker dal popri Mozartovi hudbnú tvár baletnému predstaveniu "Anieli nad mestom" premiérovnému a reprízovanému v historickej budove Slovenského národného divadla.

BIO STUDIA:

Štúdio vzniklo v roku 2006 na prelome mesiacov september/október. Výrobu akustiky konzultoval p. Nosko odborník na akustiku a autor slovenkých profesionálnych reprodukorov ACON. Prvým veľkým projektom štúdia bol album AMO - Family Biznis. Kde sa ukázali kvality vokálov, mixingu a mastreingu na hudobnom nosiči. Štúdio sa skladá z 5tich priestorov a to réžie, nahrávacej miestnosti, kuchynky, "spoločenskej" predsiene s TV a internetom a WC. Okrem hudobníkov ho využili aj komerčné spoločnosti pre video a audio záznam rôznych reklám a dokrútok.

 

BIO DJa:

V roku 2009 sa Opak začal venovať Djingu. prvým verejným hraním bol krst CD POLEMIC - HORÚCE ČASY. Jeho zameranie je Dancehall, Reggae, Hip hop, RnB, Funky, Oldchool, 70's, all time hits...